Close

25 czerwca 2021

Zakończenie roku szkolnego!

W dniu 25 czerwca 2021r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wychowawcy klas wręczyli świadectwa promocyjne swoim uczniom. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w szkole, skutkujące otrzymaniem świadectwa z wyróżnieniem oraz stypendium za wyniki w nauce, odebrali powyższe wyróżnienia z rąk wiceprezydenta Miasta Leszna pana Piotra Jóźwiaka, Dyrektora szkoły oraz wychowawcy, w auli szkoły.

Ponadto nauczycielki języka niemieckiego panie Mariola Kuczyńska – Szoplik i Agnieszka Płóciniak wręczyły wybranym uczniom certyfikaty z języka niemieckiego Vergleichtsarbeiten A2.

Dyplomy i wyróżnienia w  Konkursie Europejskim- 68. Europäischer Wettbewerb Digital EU – and YOU?! odebrały również Klaudia Sieńska, Hanna Kaczmarek, Amelia Kurpik i Maria Bobela.

Dyrektor szkoły przyjął natomiast dyplom dla III Liceum Ogólnokształcącego w kategorii najbardziej aktywna szkoła # Challenge Leszno Relacje.

Nie zabrakło sportowców. Dyplomy i gratulacje otrzymali Tymoteusz Myszuk i Jagoda Przybylska, którzy wywalczyli złoto dla III LO w XVIII Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych oraz Maksymilian Czyński i  Maksymilian Marciniak za rozgrywki w piłce plażowej.

Serdecznie gratulujemy odniesionych sukcesów!