Close

25 lutego 2017

Wycieczka do Anglii

W dniach 20-25.02.17 uczniowie III LO wraz z opiekunami nie tylko zwiedzali Manchester i Londyn, ale również rozwijali swoje umiejętności językowe wykonując różne zadania w języku angielskim. Pierwszego dnia słuchali rodowitego mieszkańca miasta – przewodnik opowiadał o ciekawostkach związanych z centrum Manchester, zwiedziliśmy m.in. Ratusz, Narodowe Muzeum Piłki Nożnej, Katedrę.

21.02.17

We wtorek odwiedzili stadion drużyny Manchester United: Old Trafford. Uczestniczyli w lekcji o tej jednej z najlepszych angielskich drużyn piłkarskich, obejrzeli film i prezentację multimedialną, mogli przymierzyć koszulki znanych piłkarzy. Angielski przewodnik pokazał im trybuny, szatnię piłkarzy oraz salę konferencyjną, młodzież dowiedziała się również jak na stadionie dbają o trawę, gdzie siedzą żony piłkarzy oraz ważne osobistości. Następnie uczniowie wykonywali zadania językowe w dworze, który powstał za czasów panowania Tudorów- Ordsall Hall: dostali kartki z zadaniami, musieli wykazać się nie tylko spostrzegawczością, ale i znajomością języka angielskiego: zadawali pytania, czytali informacje. Na zakończenie zobaczyli Imperial War Museum.

22.02.17

W środę zwiedzili MOSI – Muzeum Nauki i Przemysłu. Zobaczyli jak z bawełny powstawała nić, jak działa silnik parowy oraz jak tworzy się tornado. Uczniowie mogli także odbyć przejażdżkę w symulatorach, np. Red Arrows oraz zrobić sobie selfie, które pokazało się na kilku ekranach. Następnie zobaczyli miejsce, gdzie w 1830 r. powstał pierwszy pasażerski dworzec kolejowy na  świecie oraz rzymskie ruiny pokazujące początki Manchesteru. W muzeum ludzkości dowiedzieli się jak kobiety rozpoczęły walkę o prawo do głosowania i mogli posłuchać muzyki z szafy grającej. Po obiedzie uczniowie, podzieleni na dwie grupy, wzięli udział w lekcji j.angielskiego w Manchester Academy of English.

23.02.17

W czwartek uczniowie III LO przebywający na wycieczce w Anglii przejechali pociągiem Virgin Trains z Manchesteru do Londynu. Po dotarciu na miejsce młodzież zwiedziła Tower of London – londyńską twierdzę oraz zobaczyli Tower Bridge.

24.02-25.02.2017

W piątek rano uczniowie III LO wyruszyli zwiedzać Londyn. Zobaczyli wszystkie najważniejsze miejsca, np. Big Ben, Houses of Parliament, National Gallery, British Museum, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Buckingham Palace i wiele innych ciekawych miejsc. W sobotę rano wszyscy pełni wrażeń wrócili do Polski.

[sgmb id=”1″]