Close

9 grudnia 2022

Spotkanie z szefem leszczyńskich policjantów

Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak spotkał się z uczniami drugiej klasy o profilu policyjnym z III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. Rozmawiano przede wszystkim o specyfice zawodu policjanta.

Spotkanie odbyło się na terenie III Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. Młodzież z klasy drugiej o profilu policyjnym wraz ze swoim opiekunem podisnp. Krzysztofem Kubiakiem spotkała się z Komendantem Miejskim Policji w Lesznie insp. Krzysztofem Nowakiem.

Podczas tej nietypowej lekcji młodzież miała okazję porozmawiać z szefem leszczyńskich policjantów m.in. o kryteriach przyjęć do służby w Policji, specyfice pracy w formacji oraz o strukturze leszczyńskiej jednostki i funkcjonowaniu poszczególnych wydziałów.

Młodzież pod okiem swojego opiekuna zaprezentowała zdobyte w szkole umiejętności. Były to podstawy policyjnej musztry oraz elementy technik i taktyk interwencji.

Komendant chętnie odpowiadał na licznie zadawane przez uczniów pytania.

Źródło: https://leszno.policja.gov.pl/w13/aktualnosci/239411,Uczniowie-klasy-policyjnej-spotkali-sie-z-szefem-leszczynskich-policjantow.html