Close

19 kwietnia 2018

Grand Prix dla Agnieszki Gerszendorf

Konkurs piosenki wykonywanej w dowolnym, obcym języku cieszy się nie tylko ogromną popularnością wśród młodych wykonawców, ale również wysokim poziomem artystycznym.

O czym mogli przekonać się widzowie Koncertu Galowego Festiwalu Piosenki” Muzyka nie zna granic, organizowanym przez naszą szkołę pod Patronatem Pana Prezydenta Łukasz Borowiaka.

Młodzi wykonawcy z szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaprezentowali dziś (17kwietnia) własne możliwości wokalne w IX edycji Festiwalu Piosenki „Muzyka nie zna granic” .

Grand Prix wyśpiewała nasza koleżanka Agnieszka Gerszendorf. Wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych odebrała Natalia Ścigała z kl. IIe. Gratulujemy.

Finałowy koncert odbył się w sali MOK-u.  Jury festiwalowe oceniając dobór repertuaru, muzykalność, warunki głosowe, interpretację tekstu, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce Jakub Berwidis     I LO z  we Wschowie

II miejsce Hanna Kurosz      Zespół Szkół we Wschowie

III miejsce Marta Mika           I LO z  we Wschowie

Wyróżnienie przyznano: Natalii Ścigale III LO w Lesznie

Szkoły gimnazjalne

I miejsce Emilia Machałek   Szkoła Podstawowa nr 3 w Lesznie

II miejsce Nina Żalik             Zespół Szkół w Kąkolewie

III miejsce Sandra Janik        Szkoła Podstawowa nr3 we Wschowie

Wyróżnienie przyznano: Natalii Mateckiej Zespół Szkół nr 2 w Lesznie, Julii Rymkiewicz Szkoła Podstawowa w Gostyniu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Panu Prezydentowi Łukaszowi Borowiakowi za ufundowanie nagród rzeczowych dla laureatów. Dziękują również Pani Poseł Agnieszce Kozłowskiej – Rajewicz za ufundowanie wyjazdu do Brukselii dla zwycięzców w obu kategoriach.

Podziękowania kierują na ręce Pana Piotra Dziubka Prezesa Fundacji Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz Dyrektora Teatru Miejskiego w Lesznie Pana Błażeja Baraniaka za przekazanie wejściówek na spektakle.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają Pani Małgorzacie Pawlak i Panu Krzysztofowi Dziubie za poprowadzenie warsztatów wokalno-aktorskich w ramach Festiwalu dla grupy uczniów zakwalifikowanych do finału konkursu.