27 maja 2026 roku odbyła się kolejna debata oksfordzka z cyklu „Spotkanie z historią”. Dzisiejszy temat „Leszno wykorzystało swoją szansę rozwoju w okresie III Rzeczypospolitej”. Tradycją już jest, że w debacie uczestniczyli uczniowie SP3, I LO, II LO, III LO oraz ZSE. Spotkanie rozpoczęli prelegenci, dyrektor Archiwum Państwowego w Lesznie dr Elżbieta Olender i Robert Robaczyński, którzy nakreślili młodzieży zagadnienia przybliżające tematykę debaty. Kolejna część spotkania to debata młodzieży, która musiała przekonać publiczność do swoich argumentów. W końcowym etapie do debaty włączyła się publiczność zadając drużynom pytania. Siła argumentów sprawiła, że publiczność opowiedziała się za opozycją. GRATULACJE zwycięzcom oraz uczestnikom debaty.
Jak zawsze debacie towarzyszyła wystawa książek i zbiorów tematycznych zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie. Uczniowie dodatkowo mogli wziąć udział w konkursie i wygrać ciekawe nagrody.
This will close in 0 seconds